BolecCynk

 

R E K L A M A

Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare?

13 stycznia 2021r. o 18:13, odsłon: 1136 - Tekst zlecony

Transakcja wiązana, czyli sprzedaż starego mieszkania i finansowanie w ten sposób zakupu nowego.

Bolesławiec - Informacje: Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare?

Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare? (fot. )

Transakcja wiązana, czyli sprzedaż starego mieszkania i finansowanie w ten sposób zakupu nowego, nie jest zjawiskiem nowym na polskim rynku nieruchomości. Struktura tego rodzaju zakupu nowego mieszkania we Wrocławiu wymaga jednak dokładnego rozpisania planu działania. Jeśli dodatkowo transakcja będzie finansowana z uzyskanego kredytu hipotecznego, należy w tym momencie rozważyć kilka scenariuszy, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż starego mieszkania, jak i zakup nowego.

Zachowanie płynności finansowej

Podejmując decyzje związane z własnymi finansami, należy przede wszystkim zadbać o to, aby działania, które zostały podjęte, nie doprowadziły do utraty płynności finansowej. W rozpatrywanym aspekcie najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż w pierwszej kolejności starego mieszkania, a później zakup nowego. Oczywiście wszystko zależy także od tego, jaka jest sytuacja na rynku nieruchomości. Warto więc wcześniej zorientować się, jakie nowe mieszkania Wrocław oferuje. Transakcje wiązane, o których jest mowa w tym artykule, nie są prostymi operacjami i mogą przysporzyć wiele problemów, a przynajmniej dwa razy więcej problemu niż pojedyncza transakcja. Istotą każdej operacji finansowej jest zrozumienie i pogodzenie oczekiwań drugiej strony umowy. Należy więc być elastycznym na miarę własnych możliwości. Jakie warianty realizacji transakcji wiązanej są możliwe?

Wariant I transakcji wiązanej

Mając zdolność kredytową na zakup nowego mieszkania, można rozważyć sprzedaż starego, dopiero po finalizacji transakcji. Środki ze sprzedaży nieruchomości będzie można wtedy przeznaczyć na częściową spłatę kredytu hipotecznego lub w przypadku kredytu płaconego w transzach, zrezygnować z niewypłaconej części zobowiązania. Wtedy jednak trzeba dokonać wpłaty na konto dewelopera ze środków pozyskanych ze sprzedaży starszego lokalu mieszkalnego. Jeśli chce się skorzystać z takiego wariantu, należy pamiętać, żeby przy wyborze oferty banku zwrócić szczególną uwagę na wysokość prowizji, czyli jednorazowej wpłacie na rzecz banku, która liczona jest od przyznanej kwoty kredytu.

Wariant II transakcji wiązanej

Innym spotykanym wariantem jest podpisanie umowy przedwstępnej sprzedaży starego mieszkania z kupującym, który zgodzi się na finalizację transakcji w późniejszym czasie. Dzięki temu istnieje możliwość zakupu nowego mieszkania we Wrocławiu i skorzystania z oferty https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/. Termin powyżej trzech miesięcy przez kupujących uznawany jest za odbiegający od ogólnie przyjętych standardów rynku nieruchomości. Należy liczyć się także z tym, że późniejsze podpisanie aktu notarialnego to dobra karta przetargowa, jeśli chodzi o zbijanie ceny lokalu mieszkalnego, a więc przeważnie zyskuje się czas kosztem kwoty sprzedaży.

Wariant III transakcji wiązanej

Wariant trzeci to możliwość skorzystania z najtańszej i najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Realizowany on jest również przez osoby, które przed zaciągnięciem nowego zobowiązania, muszą pospłacać dotychczasowe kredyty. Wariant ten zakłada sprzedaż starego mieszkania z odroczonym terminem jego przekazania osobie kupującej lub możliwością jego wynajmu przez określony czas. Należy jednak liczyć się z tym, że zanim zapadnie pozytywna decyzja banku oraz przekazanie środków, trzeba będzie płacić nowemu właścicielowi koszty najmu.

Jak kupić nowe mieszkanie, sprzedając stare?

(Zlecony tekst)

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)