BolecCynk

 

R E K L A M A

Zwiedzamy Osiedle Kwiatowe - NA ŻYWO

17 października 2020r. o 12:54, odsłon: 4006 - Tylko na Bolcu

Poznaj przedwojenne losy osiedla Kwiatowego - dołącz do wycieczki krajoznawczej zdalnie - zaczynamy o 15:00.

Bolesławiec - Informacje: Przedwojenne osiedle Kwiatowe

Przedwojenne osiedle Kwiatowe (fot. polska-org.pl)

Już dzisiaj o 15.00 dołącz do nas - zapraszamy na wycieczkę on-line - po Osiedlu Kwiatowym.

Wycieczkę poprowadzi Dariusz Gołębiewski - student IV roku historii na Uniwersytecie Wrocławskim, regionalista i wciąż kształcący się historyk, odznaczony Nagrodą Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2019 roku. Prowadzi stronę "Bolesławiec i okolice dawniej i dziś", gdzie zamieszcza informacje o prowadzonych przez siebie wycieczkach.

Osiedle Kwiatowe posiada bogatą, przedwojenną historię, sięgającą jeszcze czasów średniowiecza. Przez wieki było częścią Bolesławic (niem. Tillendorf), jednak pozostawało ściśle powiązane z pobliskim Bolesławcem. Dawny Tillendorf był jedną z największych wsi w całym powiecie, a istniejące na obecnym osiedlu dwa kościoły były znakiem dużej liczby mieszkańców.

Podczas wycieczki spróbujemy odszukać mniej lub bardziej widoczne ślady przedwojennej historii tej części Bolesławca, poszukując związków współtwórcy pomnika Kutuzowa z ulicy Kubika z obecną ulicą Ptasią, zgłębiając tajemnicze dzieje kościoła Matki Bożej Różańcowej czy odkrywając codzienne życie Tillendorfu z okresu tuż przed I wojną światową.

Wycieczka rozpocznie się przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu, przy ulicy Ceramicznej, o godzinie 15:00 i potrwa około pół godziny. WYCIECZKA BĘDZIE PRZEPROWADZONA ZDALNIE.

Link do transmisji pojawi się na stronie Facebookowej "Bolesławiec i okolice dawniej i dziś" oraz w tym wydarzeniu.

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  od razu na zdjeciu - to nie jest osiedle kwiatowe! to jest zabobrze (mieszkancy wiedza), a kiedys boleslawice...

  17 października 2020r. o 13:31

 • avatar

  T o jakaś bzdura. Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla . Przed 1980 rokiem było to jedno wielki pole żyta. Trzy zabudowania od strony drogi głównej , na początku dzisiejszej ul. Sadowej to wszystko.

  17 października 2020r. o 14:11

 • avatar

  Wiele bzdur w czasie tego materiału. Po pierwsze to nie Osiedle Kwiatowe. To centrum dawnych Bolesławic. Kościół protestancki nie był na tym cmentarzu przy Narcyzów tylko na tym niżej położonym, zarośniętym przy Ptasiej.

  17 października 2020r. o 18:18

 • avatar

  Wot historik.

  17 października 2020r. o 18:54

 • avatar

  to nie osiedle ,to TELINEDORF lub coś podobnie w

  latach 50 -tych ub wieku mówiło się TYLINÓW

  17 października 2020r. o 19:59

 • avatar

  Człowieku tam gdzie kościół na Osiedlu stała altana ,czy buda do pilnowania truskawek i było tylko pole do granicy z Sądową i Różaną no to tak to ich nauczycie historii ha ha ha .Szczere pole było .

  17 października 2020r. o 23:27

 • avatar

  Jak już chcesz prowadzić takie wycieczki to proszę się choć trochę przygotować bo to co oglądaliśmy to w wiekszości bełkot i bałagan słowny i brak wiedzy o tym co pokazujesz mylenie położenia kościoła to już całkowita fantazja.Wprawdzie sposób prowadzenia pasuje do poprzednich wycieczek Pana Kazimierza który notorycznie wygadywał bzdury ale Pan jest historykiem i chyba to zobowiązuje ,przydało by się chyba jakieś sprostowanie ?!

  18 października 2020r. o 0:59

 • avatar

  ~~Płowoszara Bergenia napisał(a): Jak już chcesz prowadzić takie wycieczki to proszę się choć trochę przygotować bo to co oglądaliśmy to w wiekszości bełkot i bałagan słowny i brak wiedzy o tym co pokazujesz mylenie położenia kościoła to już całkowita fantazja.Wprawdzie sposób prowadzenia pasuje do poprzednich wycieczek Pana Kazimierza który notorycznie wygadywał bzdury ale Pan jest historykiem i chyba to zobowiązuje ,przydało by się chyba jakieś sprostowanie ?!


  Zamiast kogokolwiek hejtować i obrażać - wykaż trochę odwagi cywilnej i podpisz się pod tym bełkotem. Inaczej bełkot pozostaje bełkotem.
  Rozumiem, że nasza konkurencja zazdrości tego typu inicjatyw. Może po prostu weźcie i zmałpujcie jak inne rzeczy i ruszcie się do miasta.

  18 października 2020r. o 6:47

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)