BolecCynk

 

R E K L A M A

- Jesteśmy załamani - mówi szef Fit Style Zone

16 października 2020r. o 11:22, odsłon: 12287 - Tylko na Bolcu

- Zamknięcie siłowni nie ma sensu, bo my dbamy o zdrowie ludzi i nie jesteśmy zagrożeniem - Damian Śliwiński

Bolesławiec - Informacje: Damian Śliwiński

Damian Śliwiński (fot. Fit Style Zone)

- Jestem po spotkaniu z kadrą i jesteśmy załamani sytuacją i tym co zostało przedstawione przez premiera - mówi dla Bolec.Info Damian Śliwiński, właściciel Fit Style Zone i trener personalny. - Nie rozumiem tej decyzji, bo ona nie służy zdrowiu społeczeństwa.
Rozumiem zamykanie branż, które negatywnie wpływają na zdrowie.


Śliwiński jest w strukturach związków branżowych, które w sobotę organizują pikietę w Warszawie. Uważa, że w chwili obecnej nic ona nie da.

- Zostajemy zamknięci jako pierwsi, podobnie jak w marcu - mówi - i pewnie zostaniemy otwarci jako ostatni, podobnie jak to było w czerwcu. Natomiast jesteśmy jedną z najważniejszych branż promujących zdrowie. Mówimy o trenerach, instruktorach, fizjoterapeutach zawodowo dbających o zdrowie. Nie mieliśmy żadnych zachorowań wśród instruktorów, trzech miało robione testy, wszystkie były negatywne.

Trener podkreśla, że w Fit Style Zone klienci ćwiczą w określonych odległościach, sprzęt jest dezynfekowany a środki ostrożności zachowane, w strefie recepcji i szatni chodzi się w maseczkach.

- Bardzo dbamy o higienę i zachowanie reżimu sanityarnego - mówi Damian Śliwiński. - Nasi klienci sami czasem rezygnują z treningu jeśli się gorzej czują, bo to są świadomi ludzie i nie chcą nikogo narażać. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę ludziom na to, że nasza branża wspiera zdrowie, nasze działania promocyjne nie są po to żeby zdrowie zabierać, tylko żeby je budować.

Zdaniem trenera trudno zastąpić wspólny trening w klubie.

- Wczoraj po zajęciach uczestniczki naszych zajęć płakały - mówi. - Bo on chcą ćwiczyć na miejscu, a nie w domu, dzięki temu mają odskoczni od pracy i obowiązków domowych, a my dbamy tutaj o ich zdrowie.

Trener podkreśla, że poprzedni lockdown przetrwali tylko dlatego, że część klubowiczów wsparła klub poprzez płatne korzystanie z treningów online i stworzono specjalna platformę, z której mogli oni korzystać oraz dzięki wypożyczeniom sprzętu.

- Mamy 30 pracowników i priorytetem jest dla nas utrzymanie tych miejsc pracy - mówi Śliwiński. - Rząd dawał wsparcie z tarczy głownie na etaty, a u nas jest dużo osób na umowy zlecenia i kontrakty, bo taka jest specyfika tej branży. Tamto wsparcie rządowe nie pomogło nam w pełni i nie wyszliśmy jeszcze z kłopotów spowodowanych tamtym lokcdownem. Nie zwolniliśmy jednak nikogo, a teraz zatrudniliśmy kolejnych pracowników z myślą o rozwoju firmy i promowaniu zdrowia.

Właściciel Fit Style Zone apeluje do ludzi, aby nie rezygnowali z ćwiczeń i dbania o swoje zdrowie, bo główne czynniki wpływające na zdrowie to aktywność fizyczna, racjonalne odżywianie i regeneracja - i nie wolno o tym zapominać.

Co myślicie o zamknięciu klubów fitness?

- Jesteśmy załamani - mówi szef Fit Style Zone

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  To jeszcze podziękujcie Prezydentowi Miasta za podniesienie kika dni temu podatków między innymi od nieruchomości dział. gospodarczej od nowego roku

  16 października 2020r. o 11:27

 • avatar

  Zamyka się miejsca skupisk, gdzie ludzie przebywają dłużrj, niż chwilę. To logiczne i załamanie właściciela nie ma ŻADNEGO znaczenia. Pozostaje modlitwa o mniej zakażeń i tyle. Nie ma co lamentować i pikietować.

  16 października 2020r. o 11:48

 • avatar

  ~Pożółkła Pietruszka napisał(a): Zamyka się miejsca skupisk, gdzie ludzie przebywają dłużrj, niż chwilę. To logiczne i załamanie właściciela nie ma ŻADNEGO znaczenia. Pozostaje modlitwa o mniej zakażeń i tyle. Nie ma co lamentować i pikietować.


  Od modlitwy Sanepidu na Jasnej Górze to zakażenia spadły niemal do zera : )

  16 października 2020r. o 11:53

 • avatar

  B~dą płakać jak zachorują na covida

  16 października 2020r. o 11:54

 • avatar

  Ja zawsze zaczynam biznes od spłaty kredytów, jeśli takie mam. Później kupuję mieszkanie, a na końcu samochody z salonu. Ale są tacy co robią odwrotnie i żyją chwilą... Może i tak też dobrze...

  16 października 2020r. o 12:10

 • avatar

  Ja dbam o zdrowie ćwicząc w parku lub lesie. Nie zgadzam się na tarcze dla takich działalności z moich podatków...

  16 października 2020r. o 12:24

 • avatar

  Siłownia niestety nie jest bezpiecznym miejscem.

  16 października 2020r. o 12:26

 • avatar

  ...

  16 października 2020r. o 12:27

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)