BolecCynk

 

R E K L A M A

E-recepta? Czemu nie!

1 czerwca 2020r. o 9:05, odsłon: 970 - Tekst zlecony

E-recepta to jedna z nowinek, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Bolesławiec - Informacje: E-recepta? Czemu nie!

E-recepta? Czemu nie! (fot. unsplash.com)

Od czasu do czasu każdy musi się udać do apteki, by wykupić swoją receptę, czy też nabyć specyfiki, na które recepta nie jest potrzebna. Zdrowie człowieka podlega wielu różnym czynnikom. W niektórych przypadkach nie obejdzie się bez fachowej pomocy. E-recepta to jedna z nowinek, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu, nie zaniedbując przy tym naszych potrzeb zdrowotnych. Duża część ludzi nawet o tym nie wie, że może skorzystać z tej ciekawej opcji. Warto trzymać rękę na pulsie zmian i być w awangardzie postępu. 

1. E-recepta - jak to działa?

2. Bezpieczne postępowanie - szybka reakcja

3. Zawsze na czas

4. Prosto do celu

(pexels.com)

E-recepta - jak to działa?

Żeby móc skorzystać z e-recepty należy wykupić konsultację lekarską online. Zdalnaprzychodnia.pl, którą bez trudu znajdziemy w sieci, daje taką możliwość. Lekarz online jak to działa? Otóż po wykupieniu tejże konsultacji otrzymamy specjalnego linka, w którym będzie podany dalszy sposób postępowania. Po podaniu numeru PESEL oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego na podstawie specjalnej ankiety, możliwe będzie wystawienie recepty. Trwa to od jednej do trzech godzin. Recepta online jest normalną, legalną receptą, którą wystawia uprawniony do tego pracownik służby zdrowia. Sama recepta jest bezpłatna, jedyny koszt jaki ponosimy to koszt konsultacji lekarskiej, który jest często niższy niż koszt wizyty w prywatnym gabinecie.

Bezpieczne postępowanie - szybka reakcja

Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak zdalna przychodnia dostępna w Internecie, o każdej porze dnia czy nocy, możliwe jest otrzymanie recepty na lekarstwa wydawane na terapie przewlekłe, które nie wymagają osobistej konsultacji lekarskiej, czy też na środki antykoncepcyjne, w tym także na tabletkę "dzień po". W niektórych przypadkach czas ma znaczenie i trzeba błyskawicznie zareagować na potrzeby pacjentów. Recepta online jest czytelna i może być bez kłopotu zrealizowana w każdej aptece na podstawie specjalnego numeru identyfikacyjnego, który będzie przypisany do naszego konta pacjenta w systemie NFZ. Nikt nie wystawi w ten sposób recepty nie tej osobie, której nie trzeba. Wszystko jest na bieżąco weryfikowane i całkowicie zgodne z prawem, a także bezpieczne dla pacjentów i pacjentek - warto to podkreślić z całą mocą. (unsplash.com)

Zawsze pod ręką

Gdzie szukać pomocy w nagłych przypadkach? Najlepiej na stronie: www.zdalnaprzychodnia.pl - całe info jest dostępnie właśnie tam. Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu ich propozycji będziemy wiedzieć to, co trzeba. Zwłaszcza jeśli potrzebna jest nam antykoncepcja, czy też lek na alergię lub astmę skończył się podczas wakacji i nie za bardzo mamy siłę oraz czas, by szukać lekarza w kurorcie nad morzem czy w górach. Takie nagłe wizyty oznaczają też przeważnie dość wysokie koszty, zwłaszcza jeśli wiąże się to z koniecznością wizyty w prywatnym gabinecie. Konsultacja online kosztuje tylko osiemdziesiąt dziewięć złotych i ta cena jest niższa niż koszt standardowej wizyty u ginekologa, który ma własną praktykę lekarską. Dobrze pamiętać o tym, że taka strona i takie możliwości istnieją oraz są dostępne w naszych smartfonach - na wyciągnięcie ręki. (pexels.com)

Prosto do celu

Obecnie by zrealizować e-receptę potrzebny nam będzie tylko specjalny czterocyfrowy kod, który podamy farmaceucie w dowolnej aptece w Polsce, podczas zakupu lekarstwa. Jest więc to procedura nieskomplikowana i bardzo szybka. W większości przypadków recepty elektroniczne są ważne przez trzydzieści dni, acz są wyjątki od tej reguły.

(Zlecony tekst)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  Z e-recepty i konsultacji telefonicznej można skorzystać bezpłatnie w każdej przychodni W Bolesławcu i wcale nie trzeba za to płacić

  1 czerwca 2020r. o 12:34

 • avatar

  Bardzo dobry pomysł

  2 czerwca 2020r. o 11:11

 • avatar

  mnie e-recepta bardzo cieszy bo tak jak chciałam kończyły mi się pigułki antykoncepcyjne belara to musiałam w kolejce stać u ginekologa tylko po to by dostać receptę. teraz wszystko mogę online załatwić, jest dużo sprawniej, spora oszczędność czasu

  2 czerwca 2020r. o 21:00

 • avatar

  Korzystam już od kilku miesięcy i jestem zadowolona :)

  2 czerwca 2020r. o 21:50

 • avatar

  Jak nie wykupisz leku to lekarz już o tym wie. Pracodawca prawdopodobnie też już wie jak się leczycie :)

  3 czerwca 2020r. o 7:39

 • avatar

  Przecież to prywatna przychodnia. Na indywidualnym koncie pacjenta widać tylko wizyty w ramach NFZ

  3 czerwca 2020r. o 20:48

 • avatar

  E -recepta to bardzo fajna sprawa. Ele opowiem wam coś z życia wzięte w naszym mieście. Pewna pacjentka miała ustaloną wizytę w prywatnym gabinecie pewnej pani doktor. Przezornie zadzwoniła upewniając się, czy w czasie pandemii wizyta będzie aktualna. Pani doktor poprosiła o podanie nazw leków, które wcześniej już tej pani przepisywała, następnie poinformowała ją, że dostanie na telefon maila i uda się z tym do pewnej wyznaczonej apteki. Niby wszystko OK. Tylko na koniec poinformowała tę panią , że przed zrealizowaniem e-recepty zostawi w kopercie pani aptekarce 150 zł. za wizytę, a praktycznie poradę lekarską, a ona już się tam z tą apteką rozliczy. Babsko nie widząc pacjentki i jej nie badając kasuje 150 zł. Powiedzcie ludzie prawdę. Gdzie my żyjemy.? Kobieta na szczęście zorientowała się o co chodzi i recepty nie zrealizowała . Nie dziwi mnie teraz fakt, że tylu lekarzy pcha się do polityki. TOŻ TO MAFIA!!!!

  3 czerwca 2020r. o 21:23

 • avatar

  Która to lekarka??????

  4 czerwca 2020r. o 22:34

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)