BolecCynk

 

R E K L A M A

Historyczna misja kosmiczna

30 maja 2020r. o 22:36, odsłon: 1797 -

Nowa era lotów kosmicznych. Historyczna misja SpaceX i NASA.

Bolesławiec - Informacje: Kosmanauci amerykańscy

Kosmanauci amerykańscy (fot. NASA)

Dzień 30 maja przejdzie do historii. Bolesławianie z wielkim zainteresowaniem oglądali transmisję ze startu rakiety Falcon 9.

Po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę SpaceX - Elona Muska. Historyczny lot jest również pierwszym lotem załogowym z terenu USA od dziewięciu lat. Rakieta wystartowała z Przylądka Canaveral na Florydzie.

Misję wykonują kosmonauci Robert Behnken i Douglas Hurley.

Po wielu latach przygotowań firmie Elona Muska udało się po raz pierwszy w swojej historii wysłać dwóch astronautów w podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną. To pierwszy lot załogowy z terenu USA od blisko dekady. W sobotę 30 maja 2020 roku o godzinie 21:22 czasu polskiego, z przylądka Canaveral na Florydzie, zostały odpalone silniki rakiety Falcon 9, która wyniosła w kosmos kapsułę Crew Dragon.Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej kapsuła z astronautami dotrze po ok. 19 godzinach.

Głównym celem wspólnej misji jest zbadanie możliwości wysyłania astronautów na okołoziemską orbitę i ich powrotu na Ziemię za pomocą kapsuł Crew Dragon. Agencja kosmiczna nie ujawniła jeszcze dokładnej długości misji. Przewiduje się jednak, że potrwa ona do maksymalnie czterech miesięcy.

Pogoda  pokrzyżowała plany, dlatego  bolesławianie nie mogli  zobaczyć rakiety  Falcon 9, która  kilkanaście minut po starcie z Przylądka Canaveral na Florydzie, przelatywała na zachodzie Polski, nad Bolesławcem.

(Kazimierz Marczewski)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  Niestety było pochmurno i nie było widać.

  30 maja 2020r. o 22:41

 • avatar

  "Bolesławianie z wielkim zainteresowaniem oglądali transmisję ze startu rakiety Falcon 9."
  A skąd wy to wiecie?? Chodziliście po domach ;)

  30 maja 2020r. o 23:11

 • avatar

  ach ten Falco ...

  nawet kosmos nie jest mu obcy ...:]

  30 maja 2020r. o 23:17

 • avatar

  Wszyscy wiemy, że to Suski z Terleckim polecieli - modlić się o wygraną Adrianka.

  31 maja 2020r. o 1:11

 • avatar

  Horus napisał(a): ach ten Falco ...

  nawet kosmos nie jest mu obcy ...:]


  Nie ma to jak skromność bogu :D

  Ale wracając do tematu " Historyczna misja kosmiczna " Szacowna Redakcja Bolca jaja sobie robi , twierdząc , że historyczna , i że Bolecnauci i Bolecnautki , jak słusznie zauważył Ksawery , pomijając panującego nam miłościwie koronaświrusa zdięęęli byli maski i wzrok swój przez lupetę skierowali na ostatnie osiągnięcie kapitalizmu stosowanego . Otóż kapitalizm ten poleciał był na Międzynarodową Stację Kosmiczną ... zbudowaną między innymi przez ... Ruskich :D I ma nadzieję sprowadzić śmiałków do domu. Gdyby nie chcieli ugościć kapitalizmu w przestrzeni kosmicznej ...

  Panna przypomni zainteresowanym , że Luna , na której ponoć lądowali hamerykanie , jest trochę dalej niż ... orbita Falco , bo kosmici powiedzieli won i dlatego , to co można było zrobić czterdzieści lat temu , dzisiaj się nie uda . Zostaje nieudolne dreptanie dookoła własnej osi . Chociaż chodzą słuchy w necie , że chinole dogadali się z kosmitami , tak jak Watykan i naziści , i może nawet polecą na Marsa ... kto wie :)

  A tymczasem Lernaciński i Berdowicz mówią tak :  Nassim Haramein mawia , że cała ludzka technologia opiera się na założeniu , aby dwóch herosów rządnych sławy i kasy posadzić na beczce z prochem i w kosmos :D

  ... " historyczna " ... dobre sobie ... nie wiem qurwa Panie Kazimierzu ... śmiać się , czy płakać ... Panna lubi pisać nocą ... błoga cisza jest inspiracją ...

  31 maja 2020r. o 3:52

 • avatar

  ~Srebrzystoczarna Malina napisał(a): Wszyscy wiemy, że to Suski z Terleckim polecieli - modlić się o wygraną Adrianka.

  Suski mówi do Terleckiego, słyszałeś Ruskie w kosmos polecieli ,Terlecki mówi wszystkie, Suski nie , Terlecki to co mi dupę zawracasz .


  31 maja 2020r. o 7:57

 • avatar

  Na pewno wszyscy emeryci bolesławieccy patrzyli w niebo, z gromnicami w rękach.
  Ale szatan zesłał chmury aby nie widzieć tego wiekopomnego dzieła.
  Należy zbadać związki Putina z szatanem i się stanowczo przeciwstawić jedząc polskie jabłka im na złość!
  Kazimierz powinien też pojechać do jednostki wojskowej złożyć gratulacje jakiemuś ichniemu sierżantowi w imieniu nas wszystkich, tylko na bolcu.

  31 maja 2020r. o 8:11

 • avatar

  Szkoda, że niektórzy nie rozumieją tej historycznej misji kosmicznej i drwią.

  31 maja 2020r. o 8:40

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)