BolecCynk

 

R E K L A M A

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

29 maja 2020r. o 12:18, odsłon: 2476 -

Mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy bardzo dziękujemy i gratulujemy

Bolesławiec - Informacje: Policja

Policja (fot. Bolec.Info)

28 maja br. na drogach powiatu bolesławieckiego zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jedno zatrzymanie to efekt działań innego kierowcy, który widząc niebezpieczne manewry wykorzystał okazję i zabrał kluczyki od samochodu uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletnia utrata prawa jazdy oraz konsekwencje finansowe.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w Świętoszowie. 38-letni mieszkaniec gminy Osiecznica usiadł za kierownicę mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugi mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji i zdecydowaniu w działaniu innego kierowcy. Mężczyzna widząc na drodze pojazd, który wykonuje niebezpieczne manewry m.in. zjeżdżał na przeciwległy pas czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Kiedy tylko nadarzyła się okazja, bo pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu natychmiast zadziałał i odebrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy oraz wezwał na miejsce patrol. Badanie wykonane przez policjantów wykazało, że 62-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma w wydychanym powietrzu prawie 3,5 promila alkoholu. 

Podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletnia utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy bardzo dziękujemy i gratulujemy postawy godnej naśladowania.

(KPP Bolesławiec/Bolec.info)

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)