BolecCynk

 

R E K L A M A

Stolarka okienna – ile kosztuje okno balkonowe?

29 maja 2020r. o 12:00, odsłon: 1095 - Tekst zlecony

Stolarka okienna pochłania sporo z budżetu przeznaczonego na budowę domu.

Bolesławiec - Informacje: Stolarka okienna – ile kosztuje okno balkonowe?

Stolarka okienna – ile kosztuje okno balkonowe? (fot. )

Należy ona jednak do jednych z najważniejszych jego elementów. Ma za zadanie zapewniać termoizolacyjność, bezpieczeństwo, ochronę przed hałasami dochodzącymi z zewnątrz, a także poczucie prywatności. W przypadku okien i drzwi tarasowych trzeba się liczyć z dość wysokimi kosztami. Dziś modne są duże przeszklenia, które poza funkcjonalnością, są w stanie zaoferować wyjątkowe widoki na ogród zewnętrzny. Ich ceny powodują, że wielu klientów rezygnuje z takich rozwiązań. Pojawiają się ponadto wątpliwości, czy potężne szklane tafle są w stanie wyeliminować ucieczkę ciepła z domu. Okazuje się jednak, że inwestycja w droższe i lepsze jakościowo okna i drzwi balkonowe, przekłada się na ciekawszą estetykę obiektów mieszkalnych, maksymalne doświetlenie, dzięki większej ilości wpadającego światła słonecznego, oraz znaczne podwyższenie wartości nieruchomości. Jak kształtują się ceny stolarki okiennej? Co wpływa na koszty związane z zakupem i montażem okien i drzwi balkonowych?

Popularni Producenci Okien balkonowych

Im tańszy materiał wykorzystany do produkcji okien i drzwi balkonowych, tym niższa ich cena. Koszty opierają się ponadto na wyborze kształtów – standardowych lub nietypowych, ich kolorystyce, a także dodatkowych elementach. Na rynku mamy jednak na tyle duży wybór, aby cena okien balkonowych została dostosowana między innymi do budżetu, jakim się dysponuje.

Zdecydowanie warto stawiać na sprawdzonych producentów, ze względu na oferowaną jakość, a także certyfikowane produkty. Wśród najpopularniejszych producentów okien balkonowych wymienia się firmy Adams, Oknoplast, Drutex i Vetrex. Klienci mogą się zdecydować także na propozycje marek podchodzących od producentów Domel, Dobroplast czy Team-Plast. To najbardziej cenione i uznane produkty na rynku, które łączą estetykę z jakością wykonania, ponadto ceny adekwatne do oferowanych możliwości.

Średnie Ceny Okien tarasowych

Ile kosztuje okno balkonowe? Ceny zaczynają się od około 2000 zł za jedno okno, a górna granica może wynosić nawet około 20000 zł. Najmniej z budżetu przeznaczonego na stolarkę okienną pochłaniają okna wykonane z PCV lub aluminium, w typie rozwieralno-uchylnych. Trójkwaterowe i z dwoma ruchomymi skrzydłami, których wymiary nie przekraczają 230 cm x 230 cm, wiążą się z wydatkiem około 1500-2500 zł. Za drewniane odpowiedniki przychodzi zapłacić około 3 razy więcej.

Ceny okien balkonowych w podobnych rozmiarach i wykonanych z analogicznie przedstawionych materiałów, za to w typie uchylno-przesuwnych, kształtują się na poziomie od 3000 zł (plastik lub aluminium) do nawet 19000 zł (drewno).

Średnie koszty okien podnośno-przesuwnych wykonanych z PCV lub aluminium, to 9000 do 18000 zł. Drewno podniesie te ceny do 14000-18000 zł.

Od czego zależą ceny okien balkonowych

Okna i drzwi balkonowe ceny tych produktów rosną wraz z zastosowaniem dodatkowych elementów, ale nie tylko. Najtańsze są okna i drzwi bazujące na PCV, nieco droższe te wykonane z aluminium, a największą inwestycją stają się okna wykonane z drewna.

Wyższy koszt okien drewnianych wiąże się z faktem bardziej wymagającej produkcji, ponadto konieczności zastosowania dodatkowych zabiegów zabezpieczających ten surowiec. Gatunek drewna także ma wpływ na cenę okien. Większe rozmiary okien i drzwi balkonowych również wiążą się z dużą inwestycją.

Cena okna balkonowego jest niższa, jeśli oferuje ono mechanizm otwierania rozwieralny. Średnia półka cenowa to okna i drzwi uchylno-przesuwne, natomiast najwyższą ceną opatrzone są produkty podnoszono-przesuwne.

Więcej kosztują okna o niestandardowych kształtach, a także te, które mają mieć zastosowane inne kolory na zewnątrz i wewnątrz. Lepsze parametry termoizolacyjności, wybór klamek z kluczykiem, dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych oraz szprosów, to kolejne elementy, które mają duży wpływ na finalną wycenę projektu stolarki okiennej.

Nasz wybór i polecane produkty

Niemała ilość ofert z zakresu stolarki okiennej, to niełatwy wybór. Odbiorcy muszą uwzględnić własne potrzeby, projekt domu lub zaplanowaną wymianę stolarki okiennej, a także budżet przeznaczony na tę inwestycję. Aby pogodzić potrzebę sensownej inwestycji, wartej swojej ceny, a do tego wyboru produktów wysokiej jakości, certyfikowanych oraz oferujących odpowiednie parametry, polecamy produkty marki Domel dostępne tutaj.

W propozycjach tej firmy znaleźć można stolarkę okienną wykonaną z PCV lub aluminium. Dostępność systemów energooszczędnych, zastosowania sprawdzonych, ale i nowoczesnych, również innowacyjnych technologii, które przyczyniają się do podniesienia walorów użytkowych montowanych okien balkonowych.

Podsumowanie

Wyższa wartość nieruchomości ma znaczenie dla klientów, którzy planują sprzedaż posiadanego obiektu mieszkalnego. To jednak tylko jeden z powodów, dla którego warto inwestować w duże przeszklenia, okna balkonowe o dodatkowych funkcjonalnościach, zabezpieczeniach, a przede wszystkim lepszych parametrach, w tym termoizolacyjności.

Wątpliwości zdecydowanie można odłożyć na bok, bo wyższe ceny okien balkonowych to koszty, które stają się tak naprawdę inwestycją w stolarkę na lata użytkowania.

 

(Zlecony tekst)

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)