BolecCynk

 

R E K L A M A

Sanepid sobie nie radzi?

20 maja 2020r. o 12:13, odsłon: 7935 - Tylko na Bolcu

-Dzwonimy i błagamy Sanepid o decyzję o kwarantannie, jesteśmy zbulwersowani takim postępowaniem - mieszkanka Nowej Wsi

Bolesławiec - Informacje: Siedziba Sanepidu

Siedziba Sanepidu (fot. Bernard Letowski)

O "bałaganie" przy podejmowaniu decyzji (o kwarantannie) przez  bolesławiecki Sanepid poinformowała nas nasza czytelniczka z Nowej Wsi.

- Moja mama jest pielęgniarką w hospicjum w Nowogrodźcu - mówi mieszkanka Nowej Wsi przebywająca na kwarantannie. - W dniu 13 kwietnia wykryto u niej koronawirusa. Od tego dnia cała rodzina mieszkająca w jednym domu poddana została kwarantannie. Wyjątkiem jest moja teściowa w stosunku do której zastosowano reżim sanitarny, L4. Od tego czasu żyjemy w ciągłej niepewności. Brak odpowiednich decyzji bolesławieckiego Sanepidu powoduje u nas olbrzymi stres i strach - dodaje

Nasza czytelniczka powiedziała nam, że za każdym razem ona jest inicjatorem przedłużania kwarantanny i błaga Sanepid o decyzje w tej sprawie. Tak było 27 kwietnia po 14 dniach kwarantanny, tak było tak 10 maja po kolejnej czternastodniowej izolacji. Sytuacja teraz jest następująca pielęgniarka ma dwa wyniki jeden pozytywny drugi negatywny. Sześciu domowników ma wynik negatywny. Próbki na badania ze względu na "bałagan" u podejmujących decyzję nie pobrano od męża naszej czytelniczki. W niedzielę 18 maja pobrano kolejne wymazy do badań,znowu z niewiadomych przyczyn nie pobrano, od mieszkającego w tym domu mężczyzny.

Gdyby 21 maja okazało się, że wszyscy, o których pobrano próbki mają wynik negatywny i ze względu na brak wyniku, bo nie pobrano próbek, od męża naszej czytelniczki wszyscy mogą nadal pozostać na kwarantannie.To wszystko w wyniku bałaganu w Sanepidzie i braku odpowiednich decyzji.

Zadzwoniliśmy do Sanepidu prosząc  o wyjaśnienie  sprawy. Odpowiedziano nam, że informacji udzielają tylko pisemnie.

Komentarz redakcji:

Pozostawianie ludzi na kwarantannie bez opieki i decyzji co dalej jest nie do przyjęcia i budzi nasz sprzeciw. A wyjaśnianie im, że nie ma odpowiedniej ilości ludzi do załatwienia ich bieżących spraw jest co najmniej dyskusyjne.

Czekamy na stanowisko Sanepidu w tej sprawie

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu.

(Kazimierz Marczewski)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  Oczywiście że mają totalny bałagan

  20 maja 2020r. o 12:17

 • avatar

  Cała prawda Szumowskiego o testach na lokalnym rynku
  Kogo nie dotyczy to nie ma bólu.
  Ma tylko ból Kazika i traumy jednego ,,,zbawcy ,, narodu,,kpina.
  To się dzieje tu i teraz
  Testy obnażą tę ilość zakażeń
  Ponoć nas szpital ma takie możliwości .
  Chyba że krążą SMS jak w zamordowanej Trójce przez władzę pis

  20 maja 2020r. o 13:00

 • avatar

  sanepid sobie kompletnie nie radzi,juz slyszalem niejednokrotnie,ze zbywaja ludzi...zamiast odpowiadac na pytania i pomoc w rozwiazaniu problemu to karza pisac ..zalosne....lekarze udzielaja porad przez telefon a do urzedasow trzeba pisac.....karygodne i zadnej empatii..

  20 maja 2020r. o 13:31

 • avatar

  Po pierwsze udowadnia to, że ta instytucja jest w 100% bezużyteczna.
  A po drugie wiarygodność tych testów jest mniejsza od wróżenia z fusów.

  20 maja 2020r. o 14:48

 • avatar

  Mój mąż raz na jedno z pytań dostał odpowiedź od Pani z sanepidu:" jak ma Pan jeszcze jakieś pytania to proszę dzwonić do Ministra Zdrowia". Totalny bałagan, decyzje o kwarantannie wysyłane z opóźnieniem. Kilka pań dzwoni w ciągu jednego dnia ze sprzecznymi informacjami, raz że wyniku nie ma, potem że jest, potem że jednak to nie ten.. tragedia. Cała ta epidemia trwa już jakiś czas więc można było sobie wypracować jakiś system działania

  20 maja 2020r. o 15:02

 • avatar

  Ludzie czego wy się spodziewacie po nich tak jest wszędzie w Państwowych instytucjach , ale wszyscy po studiach od unikania roboty jakiejkolwiek , najlepiej wpaść na kontrole i gnębić bidaka o to wtedy oni sobie radzą elegancko .a ile pychy w nich , wyniosłości .

  20 maja 2020r. o 15:21

 • avatar

  Я считаю, что Вы не правы. Давайте обсудим это. Пишите мне в PM, пообщаемся.

  ---
  Не могу сейчас поучаствовать в обсуждении - очень занят. Освобожусь - обязательно выскажу своё мнение по этому вопросу. скачать фифа, скачать fifa а также скачать fifa 15 с яндекс диска скачать фифа

  20 maja 2020r. o 15:27

 • avatar

  Sanepid daje jednym pozwolenie chodzenia do pracy z wynikiem pozytywnym a inni siedzą na kwarantannie przymusowej i zbierają jej żniwo wraz z rodzinami.

  20 maja 2020r. o 15:27

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)