BolecCynk

 

R E K L A M A

Jesteśmy dumni z pracy strażaków

15 stycznia 2020r. o 14:30, odsłon: 3374 - Wideo

Wszyscy cenimy sobie wielkie serce i zaangażowanie w pomocy poszkodowanym niesione przez naszych strażaków

Bolesławiec - Informacje: Bryg. Andrzej Śliwowski - Komendant KP PSP

Bryg. Andrzej Śliwowski - Komendant KP PSP (fot. Wojtek Szoka)

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu brygadier mgr inż. Andrzej Śliwowski był gościem Kazimierza Marczewskiego w redakcji Bolec.Info. Rozmówcy poruszali tematy dotyczące pracy straży pożarnej i sposobów jej wykonywania na podstawie działań w 2019 roku. Z analiz wynika, że zakres działań Straży Pożarnej zmienia się i rozszerza z roku na rok. O działalności KP PSP w powiecie bolesławieckim możemy przeczytać Podsumowanie działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej

Koszty związane z funkcjonowaniem Straży Pożarnej są pokrywane z budżetu państwa. W części kosztów partycypuje gmina, powiat lub samorząd wojewódzki. Zgodnie z ustawą do zadań gminy należy także bezpieczeństwo obywateli w tym: ochrony przeciwpożarowej i zapobieganie innym nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi lub środowiska naturalnego.

- Ostatnio pozyskaliśmy nowy pojazd scania dla KP KSP w Bolesławcu  o wartości 969 tys. zł oraz volvo dla OSP Warta Bolesławiecka - mówi bryg. Andrzej Śliwowski. -  Na zakup tych  wozów bojowych złożyło się wiele organizacji między innymi: Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, KG PSP, powiat bolesławiecki, gmina miejska, gminy: Gromadka Warta Bolesławiecka i Osiecznica czy Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i inni. Naszym celem jest niesienie pomocy poszkodowanym. Lepszy sprzęt to szybsza i skuteczniejsza pomoc - dodaje.

bryg. Andrzej Śliwowski podziękował strażakom za ich wielkie serce i zaangażowanie w wykonywanie swojej pracy i niesienia pomocy poszkodowanym a na  Nowy 2020 Rok życzył mieszkańcom powiatu bolesławieckiego i strażakom wszelkiej pomyślności.

Jesteśmy dumni z naszych strażaków, że niosą pomoc w każdej sytuacji, kiedy tylko jest potrzeba. Redakcja Bolec.Info dziękuję wszystkim druhom za współpracę i życzy w nowym roku wszystkiego najlepszego.

Zapraszamy do obejrzenia tego ciekawego wywiadu.

(Bolec.info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  Strażacy to wspaniali ludzie!

  15 stycznia 2020r. o 15:01

 • avatar

  To prawda

  15 stycznia 2020r. o 16:30

 • avatar

  Śmiem myśleć, że to jedyny organ Straż Pożarna, który cieszy się bezwarunkowym uznaniem społeczeństwa. Jesteśmy Wam STRAŻACY niezmiernie wdzięczni za ratowanie życia, zdrowia i mienia. Bardzo, bardzo Was szanuję i życzę samych szczęśliwych zdarzeń w 2020 roku i dłużej.

  15 stycznia 2020r. o 17:48

 • avatar

  spoko goście

  15 stycznia 2020r. o 19:23

 • avatar

  a co Pan powie o tych którzy pogaja w wyłudzeniach odszkodowan przestawiają ludziom samochody pokolizyjnie pomagają fabrykować dokumntacje zamykają POSZKODOWANE w karetkach następnie manipulują i zastraszają świadka. JAK PAN TAKICH NAZWIE JEST PAN Z NICH DUMNY BO TACY TEZ FUNKCJONUJA W POWIECIE BOLESLAWIECKIM ! NIKT ICH NIE RUSZY BO USTAWKI SA NA ZLECENIE. JESCIESCIE DUMNI? MYDLAC LUDZIOM OCZY?

  21 lutego 2020r. o 16:19

 • avatar

  A CI WYDOBYWAJACY BIALE FUTRO ZE STUDNI TRZY WOZY STRAZACKIE swietnie prawdziwe osiągi ….
  może slowo dumni nalezalo zweryfikowac

  21 lutego 2020r. o 16:21

 • avatar

  A CI WYDOBYWAJACY BIALE FUTRO ZE STUDNI TRZY WOZY STRAZACKIE swietnie prawdziwe osiągi ….
  może slowo dumni nalezalo zweryfikowac

  21 lutego 2020r. o 16:21

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)