BolecCynk

 

R E K L A M A

Multikulturowo w I Liceum Ogólnokształcącym

7 grudnia 2019r. o 9:00, odsłon: 2943 -

Światowa fiesta w Mikołajki

Bolesławiec - Informacje: Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych (fot. Wojtek Szoka)

W "Mikołajki" w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Dzień Języków Obcych. Formuła tegorocznej edycji była wypełniona atrakcjami. 
Od godzin porannych uczniowe liceum mieli okazję zobaczyć specjalne stoisk przybliżając między innymi kulturę, kuchnię, język, geografię, historię czy podstawowe zwroty w języku obcym. Do specjalnie przygotowanych skarbonek klasy zbierają fundusze ze sprzedaży przekąsek ze szwedzkiego stołu na cel charytatywny wyznaczony przez Samorząd Uczniowski. Nad każdym stoiskiem klasy przygotowują flagę swojego kraju zrobioną z surowców wtórnych.

Po części targowej wszyscy przenieśli się do szkolnej auli gdzie odbyła się część artystyczna. W jej pierwszej części odbył się pokaz "Teledysków na żywo". Klasy prezentowały na scenie krótki występ z uwzględnieniem charakterystycznych postaci, tradycyjnych strojów oraz przyjętych wzorców kulturowych, którego tłem muzycznym był utwór związany z danym krajem. Doceniony był humor, praca zespołowa i kreatywność. Królowały ciekawe pomysły, barwne stroje, a występy były bogate nie tylko w warstwę muzyczną ale także w inne elementy rozgrzewającą i rozbawiającą widownie. 

Dzień zakończył konkurs muzyczny Lingua et Musica, podczas którego uczniowe przedstawiali autorskie wykonania znanych i nieznanych utworów pochodzących z różnych zakątków świata. 
Gośćmi specjalnymi Dnia Językowego byli podopieczni z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

W trakcie dnia rozegrano również konkurs wiedzy o państwach

(Bolec.info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

28. Finał WOŚP - raport specjalny

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)