BolecCynk

 

R E K L A M A

Kolejni pracownicy oskarżają Dariusza F

6 grudnia 2019r. o 12:56, odsłon: 21387 - Aktualizacja

Prokurator potwierdza, że pięciu pracowników wniosło doniesienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa.

Bolesławiec - Informacje: Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

O sprawie możliwego mobbingu w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej pisaliśmy kilka tygodni temu w artykule Mobbing w zakładzie miejskim pod lupą prokuratury. Od zakończenia prac komisji antymobbingowej minęły już ponad trzy miesiące.

Radny Dariusz F. także nie wypowiedział się w sprawie formułowanych w jego kierunku oskarżeń. Nie brał także udziału w sesjach rady miasta czy komisji (zwolnienie lekarskie).

Portalowi Bolec.Info udało jednak dotrzeć do dokumentów związanych z tą sprawą. O szokujących ustaleniach komisji antymobbingowej pisaliśmy 12 listopada w artykule , Do niczego się nie nadajesz Artykuł ten wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych czytelników, ponad 27 tys. odsłon na portalu, mnóstwo komentarzy na portalu i facebooku bolec.info. Artykuł ten był także publikowany a gazecie Bolec.Info

Jak dowiedział się Portal Bolec.Info kilka dni temu pięciu pracowników MZGM, każdy osobno,wniosło do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kierownika cmentarza komunalnego w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu, Dariusza F. Przypominamy, że Dariusz F. jest radnym Rady Miasta i członkiem klubu Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka.

- Potwierdzam, że do prokuratury wpłynęły od pięciu osób doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dariusza F. - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego Sebastian Woźniak. - Toczy się już postępowanie w tej sprawie. Te doniesienia dołączymy do toczącego się postępowania i będziemy to rozpatrywać łącznie - dodaje

Wystąpiliśmy do Przewodniczącego Klubu Radnych Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka Łukasza Jaźwca i prezydenta Piotra Romana o opinię w tej kwestii. 

- Sprawa jest w prokuraturze i czekamy na jej ustalenia - pisze do nas Łukasz Jaźwiec. - Radny  jest nadal członkiem naszego klubu, nie uczestniczy w obradach rady, jest na zwolnieniu lekarskim - dodaje.

- Jestem przekonany, że działania prokuratury pozwolą na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji w MZGM, ponieważ będą opierać się na wyważonych i obiektywnych przesłankach - mówi prezydent Piotr Roman.

- Niezwykle istotne jest, aby każdy pracownik czuł się dobrze w miejscu pracy, ponieważ wszelkie niepożądane działania mogą wpływać na różne aspekty życia zawodowego i prywatnego. Szczególnie w tym przypadku – jak się przy tej okazji ostatnio dowiedziałem - gdzie kierownik i podwładna są spokrewnieni.

Do obowiązków pracodawcy należy przeciwdziałanie mobbingowi. Z informacji uzyskanych od dyrektora MZGM wiem, że w zakładzie odbyło się szkolenie pracowników  informujące o niebezpieczeństwie i konsekwencjach mobbingu  oraz powołana została komisja antymobbingowa, która prowadziła postępowanie wyjaśniające i sformułowała wnioski końcowe w raporcie z prac. Dyrektor MZGM poinformował mnie, że skierował sprawę do prokuratury - dodaje

- Boimy się, że to wszystko może być zamiecione pod dywan - mówi pracownik MZGM zainteresowany rozstrzygnięciem tej sprawy - W pracy mamy teraz spokój i dobrą atmosferę, przedtem był tu koszmar. Może byłoby lepiej aby tym mobbingiem zajęła się inna prokuratura, tu wszyscy się znają - dodaje.

 

(Kazimierz Marczewski)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

28. Finał WOŚP - raport specjalny

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)