BolecCynk

 

R E K L A M A

Drużyna z Bolesławca najlepsza

5 grudnia 2019r. o 9:46, odsłon: 2417 - BolecSzort

Bolesławieckie drużyny dodatkowo dla uczestników konkursu przygotowały piękny występ artystyczny.

Bolesławiec - Informacje: Razem bezpieczniej konkurs dla uczennnic ZSB Bolesławiec(HP)

Razem bezpieczniej konkurs dla uczennnic ZSB Bolesławiec(HP) (fot. KPP Bolesławiec)

3 grudnia 2019 r. w bolesławieckim Zespole Szkół Budowlanych odbył się XXI finał regionu jeleniogórskiego konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Drużyna z Bolesławca okazała się najlepsza i zdobyła I miejsce.

Gospodarzami tegorocznego regionalnego finału konkursu Wiedzy o Policji "Razem Bezpieczniej” był Ochotniczy Hufiec Pracy w Bolesławcu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży specyfiki służby w Policji.

Młodzież miała okazję nauczyć się jak postępować w sytuacjach, kiedy stają się ofiarami lub świadkami przestępstwa, co to jest prewencja kryminalna, jakie są procedury postępowania z nieletnimi oraz w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie. Podczas przygotowań młodzież dowiedziała się z jakimi zagrożeniami może się spotkać w życiu codziennym.

Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej - testu wiedzy i części praktycznej w grupach. Młodzież, podzielona na 3-osobowe zespoły, musiała się wykazać między innymi spostrzegawczością, kreatywnością oraz umiejętnością współpracy w grupie.

W finale regionu jeleniogórskiego udział wzięło 8 drużyn z Kamiennej Góry, Mysłakowic, Jeleniej Góry i Bolesławca. Nagrody wręczał nadkom. Jarosław Burdzy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu, Pani Olga Jabłonko Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze oraz kom. Beata Borowicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która uczestniczyła we wszystkich finałach regionalnych na terenie województwa dolnośląskiego. 

Po wszystkich zadaniach najlepsza okazała się drużyna z Bolesławca zajmując I miejsce. II miejsce zajęła młodzież z Mysłakowic a III drużyna z Kamiennej Góry.

Kolejny raz nasza młodzież wykazała się wiedzą, zaangażowaniem  i umiejętnościami zdobywając laury w konkursie.

Gratulujemy wygranej!!!    

(KPP Bolesławiec/Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

28. Finał WOŚP - raport specjalny

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)