BolecCynk

 

R E K L A M A

Płatna protekcja w Radzie Powiatu?

4 grudnia 2019r. o 16:00, odsłon: 11594 - Tylko na Bolcu

Prokuratura zajmuje się rozmową radnych Stróżyńskiego i Chwojnickiego.

Bolesławiec - Informacje: Marcin Stróżyński

Marcin Stróżyński (fot. Archiwum prywatne)

- Chwojnicki obiecywał mi, że jeden z wójtów załatwi mi co tylko chcę - powiedział pod koniec października w rozmowie z Bolec.Info  odwołany wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Marcin Stróżyński. Miało chodzić o to jak radny zagłosuje.

- Przed posiedzeniem komisji statutowej, na której zagłosowałem za likwidacją stanowiska etatowego członka zarządu powiatu radny Stanisław Chwojnicki pełniący tę funkcję w gabinecie wicestarosty Mirosława Horzempy i w jego obecności obiecywał mi, że jeżeli będę odpowiednio głosował na komisji statutowej, to jeden z wójtów załatwi mi co tylko chcę - mówił radny. -  Nie wymienię nazwiska wójta.

Radny twierdzi że ma nagrania rozmowy z członkiem Zarządu Powiatu, Stanisławem Chwojnickim.
Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu. Prowadzi postępowanie w kierunku powoływania się na wpływy w instytucji samorządowej. Artykuł 229 paragraf pierwszy kodeksu karnego mówi, że "kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Stanisław Chwojnicki jest na zwolnieniu lekarskim, choć w ostatniej sesji Rady Powiatu brał udział. Nie chce komentować sprawy.

Więcej o sprawie dowiecie się w artykule Horzempa i Krysztofiak powinni odejść z PiS.

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

28. Finał WOŚP - raport specjalny

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)