BolecCynk

 

R E K L A M A

Katalogi firmowe – jak je dystrybuować

10 października 2019r. o 13:47, odsłon: 223 - Tekst zlecony

Katalogi i foldery reklamowe to wciąż bardzo skuteczny sposób na dotarcie do klienta i budowanie marki.

Bolesławiec - Informacje: Katalogi firmowe – jak je dystrybuować

Katalogi firmowe – jak je dystrybuować (fot. )

Pomagają zaprezentować przekrój firmowej oferty oraz ułatwiają wybór poszczególnych rozwiązań. W jaki sposób skutecznie dystrybuować materiały przeznaczone dla klientów?

Katalog – papierowy czy elektroniczny?

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej tradycyjne rozwiązania zastępuje się ich elektronicznymi odpowiednikami. Dotyczy to także działań promocyjnych poszczególnych marek. Część przedsiębiorców coraz częściej rezygnuje z drukowanych katalogów na rzecz rozsyłanych mailowo newsletterów. Wiąże się to także z ograniczeniem kosztów przeznaczonych na promowanie firmy.

Okazuje się jednak, że klienci przywiązują dużą wagę do tego, w jaki sposób oferta kontrahentów jest prezentowana. Wielu specjalistów twierdzi, że papierowe katalogi stały się synonimem jakości. W czasach, gdy przedsiębiorcy powoli odchodzą od takiej formy, stała się ona jeszcze bardziej doceniana i zapamiętywana. Świetnie wykonany katalog szyty ma większe szanse na przyciągnięcie uwagi niż elektroniczny plik przesłany mailem. 

Żeby jednak działania promocyjne okazały się skuteczne, dużą wagę należy przywiązać także do dystrybucji katalogów.   

Katalog dołączony do zamówienia

Dołączenie materiałów promocyjnych do zamówień do bardzo popularna i skuteczna praktyka. Przede wszystkim katalog trafia do odbiorcy, który już raz skorzystał z naszej oferty. Jeśli jego doświadczenia z danym produktem będą dobre, nie zawaha się skorzystać z nich przy następnej okazji. Ponadto katalogi można wysyłać do klientów np. co kilka miesięcy. Warto robić to w momencie, gdy oferta ulega zmianie.

Katalogi w punkcie obsługi i biurze

Miejsca dla firmowych katalogów nie powinno zabraknąć również w… biurze. Jeśli siedzibę naszej firmy odwiedzają biznesowi partnerzy oraz klienci, foldery reklamowe powinny być integralnym elementem firmowego otoczenia. W końcu kontrahenci mogą zajrzeć do nich np. podczas oczekiwania na spotkanie. Warto mieć je pod ręką także w momencie, gdy chcemy zaoferować jakieś konkretne rozwiązanie lub produkt. 

Dystrybucja do sklepów branżowych

Obecność broszur reklamowych w sklepach branżowych to najlepszy sposób na to, by dotrzeć do klientów, którzy nie są jeszcze zdecydowani, z czyich usług chcą skorzystać. Jeśli produkty w katalogu będą dokładnie opisane, klient będzie miał ułatwioną drogę zakupu. Zamiast wypytywać sprzedawcy o konkretne rozwiązania, będzie mógł samodzielnie porównać specyfikację poszczególnych produktów i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

(Zlecony tekst)

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)