BolecCynk

 

R E K L A M A

Gmina dba o zdrowie mieszkańców

9 października 2019r. o 13:08, odsłon: 2461 - Tylko na Bolcu

Gmina Bolesławiec przeznaczyła 440 tys. na zakup rezonansu magnetycznego dla szpitala powiatowego.

Bolesławiec - Informacje: Podpisanie umowy na dotację do zakupu rezonansu magnetycznego

Podpisanie umowy na dotację do zakupu rezonansu magnetycznego (fot. UG Bolesławiec)

W siedzibie Gminy Bolesławiec odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczące dofinansowania zakupu rezonansu magnetycznego dla szpitala powiatowego w Bolesławcu. Umowę podpisał wójt gminy Andrzej Dutkowski z dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Kamilem Barczykiem w obecności starosty Tomasza Gabrysiaka. Gmina zobowiązała się dopłacić 440 tys. zł na zakup rezonansu magnetycznego. Całkowity koszt wynosi blisko trzy miliony złotych, na który złożyły się wszystkie gminy powiatu bolesławieckiego. Wkrótce odbędzie się przetarg w wyniku którego zakupiony zostanie wysokiej klasy Rezonans magnetyczny, czyli RM lub MRI. Po zakupie i uruchomieniu w Bolesławcu będzie można wykonać jedną diagnostykę obrazową najwyższej klasy stosowaną w medycynie.

- To ewenement na skalę krajową, że wszystkie gminy powiatu składają się na zakup tego niezbędnego, do szczególnej diagnostyki, sprzętu medycznego - mówi dyrektor szpitala Kamil Barczyk. - Uławiamy tym samym naszym pacjentom szybki dostęp do badań i leczenia - dodaje.

- Jestem przekonany, że dobrze zrobiliśmy inwestując w zdrowie mieszkańców gminy - mówi wójt gminy Andrzej Dutkowski. - W leczeniu różnych chorób diagnostyka jest najważniejsza. Chcemy, aby szpital powiatowy był jednym z najlepszych z naszym regionie. I aby nasi mieszkańcy chcieli i mogli się tutaj leczyć.

Zaufaliśmy nowemu kierownictwu szpitala i dlatego pomagać będziemy w realizowaniu nowej, przyjaznej dla pacjentów wizji szpitala. Pozytywnie oceniamy pierwsze działania nowego Zarządu. Cieszymy się, że szpital pomału zmienia pozytywnie swój wizerunek i zaczyna realizować potrzeby naszych mieszkańców. Powszechny dostęp do diagnostyki jest tego najlepszym przykładem - dodaje.

(Kazimierz Marczewski)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)