BolecCynk

 

R E K L A M A

Gmina, która na surowcach leży

14 sierpnia 2019r. o 11:58, odsłon: 5432 - BolecPolecamy

Gmina Nowogrodziec charakteryzuje różnorodnością występowania surowców ceramicznych.

Bolesławiec - Informacje: Kopalnia Maria III - Surmin - Kaolin SA

Kopalnia Maria III - Surmin - Kaolin SA (fot. Surmin- Kaolin SA)

Gmina Nowogrodziec słynie z tego, że od dawien dawna wydobywa się tutaj i wzbogaca najszlachetniejsze w Polsce surowce ceramiczne przeznaczone do produkcji porcelany, porcelitu, fajansu, płytek ceramicznych, ceramiki sanitarnej, cegły klinkierowej, kafli, ceramiki artystycznej i innych unikalnych produktów ceramicznych.

Produkcja surowców ilastych rozpoczęła się tutaj od 1947 roku trwa do chwili obecnej. Wiodącym zakładem jest Surmin - Kaolin SA. Zakład Surmin według naszych obliczeń wyprodukował ponad 15 milionów ton wzbogaconych surowców, które zostały zużyte przez przemysł ceramiczny.

Produkowany przez spółkę kaolin, potocznie zwany glinką kaolinową, posiada niezwykłe właściwości i jest  w różnej postaci stosowany do produkcji ceramiki w Polsce i zagranicą. Znajdziemy go w składzie masy ceramicznej lub szkliwie.

Uczestnicząc w VII Jarmarku Garncarskim w Nowogrodźcu czy w Bolesławieckim Święcie Ceramiki nie zapominajmy o producentach surowców ceramicznych. To dzięki nim przemysł ceramiczny może się rozwijać i produkować dobre jakościowo wyroby. O producentach surowców ceramicznych dowiecie się więcej czytając specjalne wydanie gazety Bolec.Info, która ukaże się 16 sierpnia.

 

 

 

(Kazimierz Marczewski)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)