BolecCynk

 

R E K L A M A

Święto Wrzosu w Borówkach zakończone

12 sierpnia 2019r. o 10:03, odsłon: 2663 - Nowe informacje

Wspólnie świętowaliśmy 15-lecie Wrzosowej Krainy.

Bolesławiec - Informacje: Trwa Święto Wrzosu w Borówkach

Trwa Święto Wrzosu w Borówkach (fot. Bolec.Info)

11 sierpnia br odbyło się  XIV Święto Wrzosu w Borówkach w gminie Gromadka. Święto zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce oraz sołectwo Borówki. Tuż przed festynem zorganizowano XII Rajd Rowerowy " Gromadka Tour". Rowerzyści po godzinie 14.00 dotarli do Borówki - Wsi Darów Lasu i bawili się razem z mieszkańcami wsi. Borówka to piękna wieś położona  na skraju Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Wędrując po pobliskich lasach możemy napotkać, szczególnie na byłych poligonach wojskowych, zdumiewające swym ogromem wrzosowiska, których miodowy aromat przyciąga zastępy trzmieli, pszczół i pszczelarzy. Borówki  kuszą darami runa leśnego. To również miejsce, w którym prowadzone są warsztaty zielarskie pod czujnym okiem gospodyni Wrzosowej Chaty.

XIV Święto Wrzosu w Borówkach rozpoczęło się o godzinie 14.00. na scenie widzieliśmy starostę powiatu bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka,  wójta gminy Gromadka Dariusza Pawliszczego oraz sołtysa wsi Borówki  i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce dr inż. Bożenę Kuchmacz gospodarzy i organizatorów festynu oraz gości z Niemiec i Ukrainy.

- Powiat Bolesławiecki popiera tego typu oddolne inicjatywy- mówi starosta Tomasz Gabrysiak - Borówki  to przykład jak można i trzeba dbać o naturę, to kraina czystego powietrza i wspaniałej atmosfery. Wrzosowa Kraina jest przykładem nie tylko dla powiatu, ale także dla samorządów w Polsce - dodaje.

- To co robią ludzie w Borówkach już przez piętnaście lat to coś wspaniałego i fantastycznego. To znakomita integracja i współpraca - mówi wójt gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy. - W czasach kiedy potrzebujemy tolerancji, wspólnego działania na wszystkich szczeblach, Borówki pokazują, że razem można więcej. Dziękuję wszystkim za olbrzymie zaangażowanie w budowanie naszej małej ojczyzny. Jestem z Was dumny, cieszę się, że tak cudownie się porozumiewacie. W całego serca dziękuję wszystkim za to co robicie i zapewne robić będziecie w przyszłości. Kraina Wrzosowa, która istnieje już 15 lat to p miejsce, w którym pragniemy przebywać i rozkoszować się przyrodą - dodaje.

Wójt Dariusz Pawliszczy razem z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce Bożeną Kuchmacz  i sołtysem Borówek oficjalnie otworzyli tradycyjny festyn Święto Wrzosu, zachęcając wszystkich do zabawy.

Zasłużonym dla Krainy Wrzosowej wręczono specjalnie przygotowane statuetki i złożono podziękowania. W części oficjalnej przemawiali także zaproszeni goście z Ukrainy i Niemiec oraz starosta bolesławiecki i oczywiście gospodarz uroczystości wójt gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy

Wystąpiły zespoły folklorystyczne,  Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo "FOX".

Wszyscy bawili się znakomicie, a do tańca grał zespół z Borówek "FORTE".

Festynowi towarzyszyły poplenerowe wystawy: fotograficzna i plastyczna,

Kto chciał mógł malować obrazek na korze brzozowej. Uczestniczyć w kiermaszu " W zgodzie z naturą" w warsztatach " Olejki do kąpieli"," Litewskie niebo w gębie".

Mogliśmy kupić miód, oczywiście wrzosowy. Dla dzieci zorganizowano zamki dmuchane, huśtawki i inne zabawy.

Projekt realizowany był ze środków Unii Europejskiej.

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)