BolecCynk

 

R E K L A M A

Jak zamknąć konto w banku?

11 lipca 2019r. o 0:30, odsłon: 1014 - Tekst zlecony

Doradcy mniej chętnie odpowiadają na pytania, jak zamknąć konto, a przecież czynność ta wcale nie jest skomplikowana.

Bolesławiec - Informacje: Jak zamknąć konto w banku?

Jak zamknąć konto w banku? (fot. )

Każde otwarte konto oznacza nowego klienta banku. W przypadku tej procedury informacja jest więc szeroka i zachęcająca. Nieco mniej chętnie doradcy odpowiadają na pytania, jak zamknąć konto, a przecież czynność ta wcale nie jest skomplikowana.

1. Jak zamknąć konto?

2. Co jeszcze warto zrobić?

Wcześniejszy scenariusz zwykle jest bardzo podobny. Skusiła nas atrakcyjna promocja i dodatkowe środki dla nowych klientów. Przywiodło nas dodatkowe oprocentowanie na lokacie. Bywa też, że zmieniła się taryfa opłat i to, co wcześniej stanowiło wygodne rozwiązanie, przestało takie być. W każdym z tych przypadków dobrze jest zachować kontrolę nad liczbą posiadanych rachunków.

Jak zamknąć konto?

Bankowcy wiedzą, że nie lubimy wypraw do oddziałów, dlatego też likwidacji rachunku specjalnie nie ułatwiają. W zależności od konkretnego regulaminu czynność tę można przeprowadzić bezpośrednio w placówce banku, a czasami także przez system transakcyjny, infolinię lub za pośrednictwem listu poleconego. Osobista wizyta będzie jednak drogą najszybszą, najpewniejszą, a przy okazji weryfikującą, co jeszcze musimy zrobić nim rachunek przejdzie do historii. Standardowo obowiązującym okresem jest 30 dni, w czasie których naliczyć może się jeszcze opłata za prowadzenie konta lub korzystanie z karty płatniczej. Dyspozycja związana z rezygnacją nie zwalnia z tych kosztów. Doradca przyjmujący dyspozycję powinien poinformować, ile środków na koncie powinno pozostać, by opłaty mogły zostać pobrane.

Co jeszcze warto zrobić?

Doradca wyjaśni, jak zamknąć konto, raczej nie wspomni jednak o zgodach, których najpewniej udzieliliśmy bankowi przy podpisywaniu umowy. Mowa przede wszystkim o akceptacji kontaktów marketingowych, które pozwalają - nawet po zamknięciu rachunku - na telefony i maile z propozycjami kredytowymi czy ubezpieczeniowymi. Sami musimy zweryfikować, czy zamknięcie konta nie uniemożliwi nam realizacji innych zleceń, np. stałych, zdefiniowanych płatności czy programów systematycznego oszczędzania. Wcześniej dobrze jest też pobrać historię rachunku z konta internetowego lub zapisać potwierdzenia istotnych przelewów.

Dobrym pomysłem, mimo wcześniejszego zachowania wszystkich formalności, jest sprawdzenie, czy rachunek rzeczywiście został zamknięty. Można to sprawdzić poprzez telefon na infolinię, wizytę w oddziale, a - w przypadku produktów powiązanych z rachunkami kredytowymi - sprawdzenie, czy dane w BIK-u zostały zaktualizowane. Porządkowanie kwestii finansowych to dobra praktyka, a zamykanie nieużywanych kont stanowi jeden z istotnych elementów.

(Zlecony tekst)

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)