BolecCynk

 

R E K L A M A

Ludzko-psie załogi w Borówkach

25 czerwca 2019r. o 20:49, odsłon: 1845 - Tylko na Bolcu

Gmina Gromadka dołączyła do miejsc, gdzie zawitali zawodnicy Gold-DogTrekkingu.

Bolesławiec - Informacje: Dog Gold Trekking

Dog Gold Trekking (fot. UG Gromadka)

Gmina Gromadka dołączyła do miejsc, gdzie zawitali zawodnicy Gold-DogTrekkingu. Z miejscowości Borówki 53 ludzko-psie załogi wyruszyły w okoliczne lasy z mapą w ręku. Do wyboru i pokonania były trzy długości tras. Dłuższa 25 km, krótsza 15 km oraz sprinterska 19 km.

Oczywiście część zawodników nie omieszkała nadrobić parę kilometrów w tej pięknej, jak określili zawodnicy, okolicy. Największe wrażenie zrobiły Wrzosowiska Przemkowskie, Rezerwat Torfowisko Borówki, Gołębia Góra i Pustynia Kozłowska która powoli zarasta. Natura odbiera co jej i za parę lat po pustyni pozostanie wspomnienie.

A wszystko to na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zawitaliśmy już drugi raz. Zawodnicy musieli się zmierzyć z upałem, błotem i piaskiem. Co było gorsze to indywidualne zdanie.
A oto jak relacjonował XIII edycję Paweł Dobrzański, stały bywalec wszelkich imprez dogtrekkingowych:
- Nadszedł ten moment, kiedy dwa razy do roku zbieramy się z Sunny na najlepszą imprezę dogtrekkingową w tym kraju. Tydzień temu zawitaliśmy do miejscowości Borówki w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku, gdzie zlokalizowany był start i meta trzynastej już edycji Golda - mówi Paweł Dobrzański, stały bywalec wszelkich imprez dogtrekkingowych:

- Borówki zwane są potocznie wioską darów lasu, słyną z uroczych torfowisk będących rezerwatem oraz tego, że mieszczą się na skraju Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. - To tam występuje niesamowita pustynia w samym środku lasu, na której wyrastają pojedyncze, mistyczne brzozy.

Okoliczność ta sprawiła, że trasa dystansu MID była naprawdę bardzo ciekawie zaplanowana. Wiodła głównie lasem, z dobrym dostępem do kałuż, gdzie rozgrzane psiaki mogły się schłodzić. Wisienką na torcie była opisywana pustynia, gdzie pojawiła się pewnego rodzaju dowolność i każdy mógł iść na swój własny azymut. No i oczywiście wyjście z pustyni, wkroczenie do lasu i wybranie tej jedynej właściwej ścieżki z miliona rożnych możliwych do wybrania.

2
1
3

Po powrocie z tras, odpoczynku, posileniu się porcją pierogów ( z tego GOLD słynie) można było się dowiedzieć na warsztatach zielarskich o tym jak wykorzystywać zioła nie tylko w kuchni. Na koniec imprezy każda ekipa dostała gustowny słoiczek olejku do kąpieli z ziołami. Oprócz przekazania wspomnianych słoiczków z olejkiem dokonano też dekoracji najszybszych zawodników.
Na trasie 15 km:

1-Blotenkamper Daniel

2-Urbańska Agnieszka i Przemysław

3-Szajniuk Magdalena, Szajniuk Tomasz


Kategoria 25 km Kobiety:

1-Frukacz Ewa

2-Prus Katarzyna i Ratajczak Sebastian ,

3-Mistarka Ewa
 

Kategoria 25 km Mężczyźni:

1-Kancel Daniel (3:15),

2-Frukacz Jacek (3:47),

3-Olszowy Wioletta, Daniel i Mateusz (4:41)

XIII Gold-DogTrekking uzyskał wysokie oceny wśród zawodników dzięki staraniom takich firm jak: Balto, Brit, E-Pies.eu (próbki karm i gryzaki) Sali.pl i ZUCO (nagrody), drukarnia Tinta i PROMATIC (wyjątkowe dyplomy i etykietki na upominek), Pizzeria ALVARO (pierogi), LGD „Wrzosowa Kraina" Urząd Gminy Gromadka (publikacje książkowe) oraz Otomedia.pl za patronat medialny. Wszystkich serdecznie bardzo dziękujemy za wsparcie, bez Was nie byłoby takiej super imprezy.
Ponadto XIII GDT został zrealizowany jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu gminy Gromadka za co jeszcze raz dziękujemy.
We wrześniu ponownie powrócą z GOLDem w tereny Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, tym razem na nocną edycję.
5
6
7

 

(UG Gromadka/Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)