BolecCynk

 

R E K L A M A

Bolesławiec ma dwie posłanki

12 czerwca 2019r. o 9:15, odsłon: 3387 - BolecPolecamy

Sejmowe ławy były pełne młodych ludzi z całej Polski.

Bolesławiec - Informacje: Paulina Dyjur i Kinga Daniłko

Paulina Dyjur i Kinga Daniłko (fot. Powiat bolesławiecki)

Po 10 latach przerwy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych doczekał się własnej parlamentarnej reprezentacji. Uczennice I klasy technikum ekonomicznego – dzięki projektowi strony internetowej poświęconej przedwojennemu posłowi – wzięły udział w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży .
Paulina Dyjur i Kinga Daniłko spędziły dwa dni w Warszawie na obradach i zwiedzaniu. Dziewczęta zaprojektowały stronę poświęconą przedwojennemu działaczowi, posłowi, Kazimierzowi Pużakowi. Do zobaczenia TUTAJ.

- Bardzo mi się podobało w Sejmie, tym bardziej, że wiążę plany na przyszłość właśnie z polityką - mówi Paulina Dyjur Chciałbym działać dla ludzi, zmieniać rzeczywistość na lepsze. Politycy, o ile są uczciwi, mogą to robić dodaje

Sejmowe ławy były pełne młodych ludzi z całej Polski. Obrady dziecięco – młodzieżowego sejmu mają wieloletnią tradycję. Uczniowie chcą na własne oczy zobaczyć to, co widzą w tv, spotkać ludzi, którzy rządzą w Polsce.

- Opracowaliśmy ustawę specjalnie dla uczniów – mówi Kinga Daniłko I udało się zgodnie ją przegłosować. - Ustawa dotyczyła nauki historii w szkołach – dodaje Paulina DyjurWolelibyśmy uczyć się więcej o historii najnowszej, poznawać co dzieje się na świecie teraz i z jakich przyczyn.

- Wiedza z prehistorii, antyku, średniowiecza jest ważna, ale naszym zdaniem w programie nauczania, we wszystkich klasach, za mało jest informacji pomagających zrozumieć współczesność.

(Powiat bolesławiecki/bolec.info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)