BolecCynk

 

R E K L A M A

Rzecznik Patentowy - kiedy warto się do niego udać?

10 czerwca 2019r. o 18:02, odsłon: 405 - Tekst zlecony

Człowiek z natury jest kreatywny i stara się wymyślać wciąż nowe sposoby na radzenie sobie z różnymi problemami.

Bolesławiec - Informacje: Rzecznik Patentowy - kiedy warto się do niego udać?

Rzecznik Patentowy - kiedy warto się do niego udać? (fot. )

Człowiek z natury jest kreatywny i stara się wymyślać wciąż nowe sposoby na radzenie sobie z różnymi problemami i zadaniami. Jeżeli pomysł okaże się naprawdę rewolucyjny, możemy go zastrzec tak, aby nikt nie mógł wykorzystywać idei bez pominięcia naszego udziału w procesie twórczym. W takich przypadkach, zanim zaczniemy przechodzić procedurę patentowania jakiegoś pomysłu, dobrze jest odwiedzić Rzecznika Patentowego. Kiedy taka osoba może nam pomóc?

1. Kim jest Rzecznik Patentowy?

2. Jak działa Rzecznik Patentowy?

3. Ile to kosztuje?

Kim jest Rzecznik Patentowy?

Rzecznik Patentowy to osoba, która zajmuje się wspieraniem nas w zastrzeganiu innowacyjnych pomysłów i wynalazków, ale także i znaków towarowych firmy. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw, gdzie właściciel zwykle chce zrobić wszystko, aby nikt inny nie mógł korzystać ze znaków towarowych i innych elementów identyfikacji wizualnej firmy - dzięki temu nie musimy się martwić, że ktoś ukradnie nam logo i uzna za swoje.

Jak działa Rzecznik Patentowy?

Pierwszym krokiem na drodze do współpracy z Rzecznikiem jest konsultacja, podczas której omawiany jest przedmiot lub pomysł, który chcemy zastrzec. Następnie Rzecznik, występując jako nasz pełnomocnik, wykonuje wszystkie procedury, które są niezbędne do uzyskania pożądanego przez nas celu. Do zakresu działań takiej osoby zalicza się więc przygotowywanie niezbędnej dokumentacji, kontakt z urzędami i wszystkie inne procedury, których my niekoniecznie chcielibyśmy dopełniać. Osoby wykonujące podobną pracę możemy znaleźć wszędzie w Polsce - przykładem może być rzecznik patentowy we Wrocławiu, z którego wsparcia skorzystało już ponad 1000 podmiotów.

Ile to kosztuje?

Konsultacja wstępna z Rzecznikiem zazwyczaj jest bezpłatna - to czas, kiedy możemy przedstawić nasze zamiary i skonsultować się w zakresie tego, czy ich realizacja jest możliwa oraz ile czasu trzeba będzie na nią poświęcić. Na dalszych etapach prac opłaty są różne i zależą w dużej mierze od tego, co chcemy zastrzec, a także jakiego patentu poszukujemy: tylko krajowego, czy może na całą Europę. Jednak jeżeli chcielibyśmy przyjąć jakieś ogólne widełki, koszt różnych procedur niezbędnych do skutecznego opatentowania zadanej rzeczy może oscylować w granicach od kilkudziesięciu, do nawet kilku tysięcy złotych.

Zastrzeganie i patentowanie znaków towarowych lub wynalazków to metoda znana od wieków. Dzięki temu chronimy swoje dobra intelektualne, ale także możemy spać spokojnie, ponieważ nikt nie będzie w stanie wykorzystać np. oznakowania właściwego dla naszej firmy do swoich celów.

(Zlecony tekst)

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)