BolecCynk

 

R E K L A M A

Zatrzymano 6 praw jazdy

15 kwietnia 2019r. o 11:26, odsłon: 3223 -

Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, stracili prawko na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami i punktami

Bolesławiec - Informacje: Policja

Policja (fot. Bolec.Info)

Miniony weekend był wyjątkowo szybki na drogach powiatu bolesławieckiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania dróg zatrzymali 6 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość w terenie zabudowanym.

W sobotę, 13 kwietnia br. po godz. 11.00 w Brzeźniku mundurowi zatrzymali 19-letnią mieszkankę powiatu lubańskiego a godzinę później w Zabłociu 34-letnią mieszkankę gminy Nowogrodziec. 

W niedzielę, 14 kwietnia pierwszy pirat drogowy wpadł po godz. 7.00 w Trzebieniu. 60-letni mieszkaniec Nowej Soli przekroczył dozwolona prędkość o blisko 70 km/h. Następnym zatrzymanym kierowcą była 23-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego, która przy ograniczeniu 40 km/h jechała z prędkością 112 km/h.

Kolejnymi pojazdami zatrzymanymi w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowali 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego i 41-letni mieszkaniec  powiatu bolesławieckiego.  

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesięcy oraz zostali ukarani mandatem i punktami karnymi.   

Jak pokazują statystyki to właśnie nadmierna prędkość staję się przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. 

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.  

(KPP Bolesławiec)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)