BolecCynk

 

R E K L A M A

"Walczymy o godność"

10 kwietnia 2019r. o 10:53, odsłon: 7418 - Tylko na Bolcu

W powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych strajkują wszyscy - oprócz dyrektorki i katechetki.

Bolesławiec - Informacje: Strajk w Szkole Specjalnej

Strajk w Szkole Specjalnej (fot. Bolec.Info)

- Jest taka potrzeba i strajkujemy wszyscy a rodzice nas popierają - mówi dla Bolec.Info Anna Pronkiewicz - szefowa ZNP w placówce. - Wpisujemy sie na listę w zależności od tego ile godzin spędzamy w pracy i jesteśmy tutaj przez ten czas. 

Nauczyciele placówki przychodzą codziennie do pracy, ale nie pracują. Dwoje rodziców zostawia swoje dzieci - uczniów szkoły, pod opieką nauczycieli. W szkole tej strajkuje aż 31 osób - niemal komplet zatrudnionych. Nie może strajkować i nie strajkuje dyrektorka szkoły, nie strajkuje również katechetka. 

- Członkowie szkolnej Solidarności też strajkują i to wszyscy - mówi Agnieszka Zborowska - fizjoterapeuta i nauczyciel w Zespole.

- Priorytetowa sprawa w tym strajku to jest godność nauczyciela, jesteś,y przeciwko temu co się wyprawia w oświacie - mówi Halina Małyska, psycholog szkolny. - Wierzymy, że społeczeństwo wreszcie zobaczy jak jest oszukiwane informacjami o nas i o naszym zawodzie.

W Bolesławieckich szkołach i przedszkolach strajk odbywa się podobnie jak w ostatnich dniach, przystąpiło do niego około 80% nauczycieli. Nie strajkują niektóre przedszkola i dwie szkoły ponadgimnazjalne. Planowane na dziś egzaminy odbywają się bez przeszkód, komisje udało się skompletować z nauczycieli, którzy nie biorą udziały w strajku.

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  A kto oszukuje społeczeństwo? Czwarta władza?

  10 kwietnia 2019r. o 11:00

 • avatar

  Prywatne szkoły też strajkują?

  10 kwietnia 2019r. o 13:58

 • avatar

  Jaka jest obłuda w tych wypowiedziach nauczycieli"walczymy o godność albo jeszcze lepiej niektórzy mówią walczymy o dobro dzieci"chodzi wam tylko o pieniądze.Najśmieszniejsze jest to ze powinniście być inteligencja narodu a dajecie się jak dzieci wykorzystywać do walki politycznej co daje świadectwo waszej inteligencji.Ciekawe czy po godzinach w prywatnych instytucjach gdzie prowadzicie treningi tez strajkujecie, nie bo dostali byście kopa i tu dochodzimy do meritum wszystkie szkoły powinny być prywatne.Skończyła by się wasza sielanka.Pracy nie brakuje jak to mówią jak ci nie pasują warunki to się zwolnij ,bardzo wiele ludzi nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie i im to nie przeszkadza ale oni chcą pracować a nie się lenić za państwową kasę.

  10 kwietnia 2019r. o 14:16

 • avatar

  Teoretycznie mogliby strajkować całe życie, ponieważ:
  - i tak przychodzą do szkoły
  - i tak dostaną pensję
  - i tak można oddać im dziecko pod opiekę
  - i tak im się znudzi więc zaczną wypełniać czas pilnowania jakąś nauką

  10 kwietnia 2019r. o 14:40

 • avatar

  ~~Szkarłatnoczerwona Rezeda napisał(a): Pracy nie brakuje jak to mówią jak ci nie pasują warunki to się zwolnij ,bardzo wiele ludzi nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie i im to nie przeszkadza ale oni chcą pracować a nie się lenić za państwową kasę.

  Jeśli skończyłeś zawodówkę budowlaną to pewnie dla ciebie żaden problem jak zmienisz fach na spawacza. Nie zainwestowałeś w siebie zbyt wiele to i nie zal poświęconych sił i środków. A weź pod uwagę że przeciętny nauczyciel ma dodatkowo 3-4 fakultety. Tysiące godzin dokształcania, które mógł poświęcić swojej rodzinie. Ale się dokształcał by być lepszym w swoim zawodzie. A ty mu tak lekko radzisz - zmień zawód. Ja zmieniłem, na początku kariery nauczycielskiej, by nie musieć takiej decyzji podejmować później. Brakuje mi tego bo lubiłem pracę z młodzieżą. Ale jeść też coś trzeba.

  10 kwietnia 2019r. o 14:43

 • avatar

  Rdeście - nie napinaj się bo Ci żyłka pęknie.
  Potwierdziłeś tylko słowa poprzednika. A fakultety to mrzonka, nie sztuką jest zdobyć papier. Zapłacisz, pochodzisz i masz. Większość nauczycieli takowe posiada by złapać jakieś godziny. Nie dla lansu czy "dokształcenia".
  Istotą jest być dobrym nauczycielem a nie kimś z papierem nauczyciela.

  10 kwietnia 2019r. o 14:53

 • avatar

  BRAWO NAUCZYCIELKI Z SP 7 ! Jesteśmy z Wami!

  10 kwietnia 2019r. o 14:57

 • avatar

  Za czasow wojny nauczyciele ryzykowali zyciem by uczyc, i egzaminowac. Dzis nauczyciel wezmie ucznia jako zakladnika wlasnych pienieznych oczekiwan. Cos poszlo nie tak z etosem nauczyciela. Czas wywalic ZNP na smietnik historii. A nauczyciele? Dlugo bedziecie pracowac na szacunek rodzicow ktorzy straciliscie w ciagu tych 3 dni. Czy bylo warto?

  10 kwietnia 2019r. o 15:06

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)