BolecCynk

 

R E K L A M A

"Walczymy o godność"

10 kwietnia 2019r. o 10:53, odsłon: 6415 - Tylko na Bolcu

W powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych strajkują wszyscy - oprócz dyrektorki i katechetki.

Bolesławiec - Informacje: Strajk w Szkole Specjalnej

Strajk w Szkole Specjalnej (fot. Bolec.Info)

- Jest taka potrzeba i strajkujemy wszyscy a rodzice nas popierają - mówi dla Bolec.Info Anna Pronkiewicz - szefowa ZNP w placówce. - Wpisujemy sie na listę w zależności od tego ile godzin spędzamy w pracy i jesteśmy tutaj przez ten czas. 

Nauczyciele placówki przychodzą codziennie do pracy, ale nie pracują. Dwoje rodziców zostawia swoje dzieci - uczniów szkoły, pod opieką nauczycieli. W szkole tej strajkuje aż 31 osób - niemal komplet zatrudnionych. Nie może strajkować i nie strajkuje dyrektorka szkoły, nie strajkuje również katechetka. 

- Członkowie szkolnej Solidarności też strajkują i to wszyscy - mówi Agnieszka Zborowska - fizjoterapeuta i nauczyciel w Zespole.

- Priorytetowa sprawa w tym strajku to jest godność nauczyciela, jesteś,y przeciwko temu co się wyprawia w oświacie - mówi Halina Małyska, psycholog szkolny. - Wierzymy, że społeczeństwo wreszcie zobaczy jak jest oszukiwane informacjami o nas i o naszym zawodzie.

W Bolesławieckich szkołach i przedszkolach strajk odbywa się podobnie jak w ostatnich dniach, przystąpiło do niego około 80% nauczycieli. Nie strajkują niektóre przedszkola i dwie szkoły ponadgimnazjalne. Planowane na dziś egzaminy odbywają się bez przeszkód, komisje udało się skompletować z nauczycieli, którzy nie biorą udziały w strajku.

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)