BolecCynk

 

R E K L A M A

Nie wpadajmy w panikę

10 lutego 2019r. o 9:38, odsłon: 10822 - PILNE!

Świńska grypa blisko powiatu bolesławieckiego, odnotowano trzy zachorowania w Lubaniu.

Bolesławiec - Informacje: Szpital w Bolesławcu

Szpital w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Jak podaje portal e.luban  w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu odnotowano trzy zachorowania na świńską grypę. Niestety jedna osoba zmarła, u której potwierdzono zarażenie wirusem A/H1N1.

W związku z tym Łużyckie Centrum Medyczne ograniczyło, a na niektórych oddziałach całkowicie wstrzymało odwiedziny, a także nie przyjmuje nowych pacjentów.

Niestety, dziś potwierdziła się informacja o śmierci jednej z pacjentek, u której stwierdzono zakażenie wirusem A/H1N1. 38- letnia kobieta była pracownicą lubańskiego szpitala.

- Pacjenci zakażeni wirusem A/H1N1 hospitalizowani w naszym szpitalu trafili do placówki już chorzy, więc na pewno do zakażenia nie doszło w szpitalu. Potwierdzam również, że jedna z pacjentek, u której potwierdzono świńską grypę zmarła. Była hospitalizowana kilkanaście dni, jednak nie udało się jej uratować - komentuje Zdzisław Krynicki, Zastępca Kierownika Zakładu ds. Lecznictwa.

- Nie należy jednak wpadać w panikę, a zachować zdrowy rozsądek i podstawowe zasady higienicznego sposobu życia i bycia. W lubańskim szpitalu wprowadzono stosowne procedury i jak na razie nie ma zwiększonej zachorowalności.

 Na razie nie obserwujemy zwiększonej zachorowalności w oddziałach, ani nie widzimy nasilania się objawów. Pacjenci nadal są leczeni, dlatego nie przyjmujemy nowych pacjentów. Na dwóch oddziałach czyli OIOM-ie i oddziale wewnętrznym wprowadzony jest zakaz odwiedzin, natomiast na pozostałych oddziałach odwiedziny są ograniczone. Szpital funkcjonuje normalnie z zachowaniem wszystkich procedur i środków ostrożności - dodaje w rozmowie  portalem e.luban Zdzisław Krynicki.

 

(e.luban/Bolec.info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

R E K L A M A

Skomentuj:

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2019 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)