BolecCynk

 

R E K L A M A

Sukces Bolesławieckiej Filmówki na Festiwalu w Gdyni

4 października 2016r. o 17:04, odsłon: 9866 -

Uczniowie z Bolesławca mają za sobą niezwykłą, filmową przygodę - zrealizowali oficjalną kronikę gdyńskiego festiwalu!

Bolesławiec - Informacje: Gim

Gim (fot. Gim)

Tegoroczny 41. Festiwal Filmowy w Gdyni za nami. Bolesławiecka Szkoła filmowa – II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu również brało czynny udział w festiwalu. Dzięki współpracy szkoły z Pomorską fundacją Filmową (producent festiwalu) oraz Gdyńską Szkołą Filmową, gimnazjaliści mieli możliwość zmierzyć się z trudnym wyzwaniem jakim była realizacja kroniki festiwalowej.

Tradycją festiwalu jest, że kroniki festiwalowe tworzone są przez studentów szkół filmowych. W tym roku tego zaszczytu dostąpiła również bolesławiecka młodzież. Zadanie to było wielkim wyzwaniem dla młodych filmowców, ponieważ konkurencja była bardzo silna. Starsi koledzy z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Katowickiej „Filmówki” oraz Wajda School reprezentowali bardzo wysoki poziom i mają dużo większe doświadczenie.

Dodatkowym utrudnieniem był czas realizacji kroniki. Po 12 godzinnej nocnej podróży pociągiem, młodzież będąca pod opieką Michała Szweda, musiała „z marszu” przystąpić do realizacji scenariusza. Następnym krokiem był całonocny montaż, czego finałem była poranna wizyta w Gdyńskim Centrum Filmowym i prezentacja naszej kroniki przed organizatorami 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Reakcja osób decydujących była bardzo pozytywna. Kronika zrealizowana przez Bolesławiecką Szkołę Filmową – II Prywatne Gimnazjum otrzymała akceptację i z kroniki 0 (testowej) oficjalnie stała się odcinkiem numer jeden.

Wielkim zaskoczeniem dla producentów, filmowców oraz widowni był fakt, że nasi uczniowie to gimnazjaliści. Wtorkowy pokaz premierowy filmu „Sługi boże”, przed którym po raz pierwszy pokazana została produkcja bolesławieckiej filmówki, rozpoczął się od słów prowadzącej Agnieszki Szydłowskiej, która ze sceny podkreśliła, że kronika zrealizowana przez gimnazjalistów to ewenement w skali festiwalu. Film został przyjęty bardzo entuzjastycznie.

Szansa jaką otrzymała Bolesławiecka Szkoła Filmowa – II Prywatne Gimnazjum otwiera nowe szanse i perspektywy przed bolesławiecką młodzieżą. Uczniowie po raz kolejny wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i dzięki temu zanotowali kolejny sukces. Gratulujemy!

Zespól realizujący kronikę 41. FFwG:

Nicole Brands

Jakub Czerwiński

Marcel Sasiela

Patryk Rosa

Marek Przybyła

Bartłomiej Muszyński

Barbara Troszczak

Karolina Zdunek

Sebastian Groth

Wiktoria Kozioł

Jakub Mastalski

 

Opieka artystyczna:

Michał Bednarski

Michał Szwed

 

Link do kroniki:
Sukces Bolesławieckiej Filmówki na Festiwalu w Gdyni

(Bolec.Info)

R E K L A M A
R E K L A M A

Komentarze Bolecnautów

 • avatar

  No nareszcie w bolesławcu powstał projekt realizujący coś pożytecznego! Gratulacje dla młodych filmowców. Zazdroszczę Wam takiej przygody :)

  5 października 2016r. o 7:01

 • avatar

  Gratulacje dla młodzieży:)

  5 października 2016r. o 8:57

 • avatar

  Co stanie się z "bolesławiecką filmówką", po likwidacji gimnazjum, w związku z reformą oświaty?

  5 października 2016r. o 11:34

 • avatar

  Będzie liceum:)

  5 października 2016r. o 13:26

R E K L A M A

Skomentuj:

KORONAWIRUS W BOLESŁAWCU

Kontakt z Bolec.Info

Redakcja: redakcja@bolec.info, tel. 693-375-790
Dział Reklamy: reklama@bolec.info
Reklama na Bolec.Info: tel. 693-375-950, 693-375-799
Pełna wersja strony
Bolec.Info - wersja mobilna

Copyright © 2004-2020 by Bolec.Info (przygotowanie: Bartłomiej Mierzwa)